طراحی ، نقاشی
  • نقاشی
 به نام خداوند رنگها

هنر ، شبیه یک دست نوازشگر است بر سر کودک نازپرورده ای روح ما که با ناملایمات روزگار دل آزرده و رنجور شده ...... و توان این را دارد که هر لحظه بخروشد و از خود بیرون بریزد .

اما هنر ، با نوازشگری و لطافت خود آرامش هرز رفته را به او باز می گرداند و هنرمند در اصل آن دست توانایی است که زیباییهای طبیعت را جمع کرده و آنها را به رخ می کشد.

من نقاشی می کشم ...... تا درد فراغ را از یاد ببرم ... 

نقاشی وسیله خلقت است برای انسان تا به کمک آن روح خود را گسترش دهد تا در طول تاریخ ماندگار شود .

علاقه ما به نقاشی و طراحی کردن باعث تلطیف ذهن می شود تا با تمرکز کردن روی خلق اثر ،  ناخوشی ها را از خود به در کنی و برای چندی هم که شده زمان و زمانه را از یاد ببریم .

 

این از خود و زمانه فاصله گرفتن فرصتی را ایجاد میکند تا بتوانیم به دور از هیجانات و آسیب هایی که بر چهره روحی خود داشته ایم لحظه ای اندیشه ناب را بچشیم تا لذت این مزه کردن هدفی باشد برای ادامه مسیر این زندگی . 

آسیب های روحی بر ذات ما انسان ها جبران ناپذیر است اما شاید بتوانیم با مداد سیاه  و برسهای رنگی مان اندکی از سختی این درد بکاهیم .

جوهرهایی در وجود انسان وجود دارد که اگر کار از درون تو جریان پیدا کند مخاطبان تو آن را دریافت خواهند کرد و تو با همین نقش های رنگی و سیاه و سفید به تسخیر روح بشر و بهبود زخم های آنها می شتابی ......

هنرمند توانمند کسی است که تاثیرمیگیرد و تاثیر میگذارد .

اما اینکه یک نقاش یا طراح به دنبال چه تاثیری بر مخاطب است و یا چه مفهومی را در این قالب می خواهد به مخاطبش منتقل کند چیزی است که به عقاید شخصی او بر میگردد .

نقاشی یک زبان دریافت است از حقیقت عالم و نقاشی سعی میکند به این حقیقت نزدیک شود و برداشت خودش را به بیننده منتقل کند.

رنگها تاثیرات فراوانی بر روحیه و رفتار ما میگذارند و حالات روانی و عاطفی را شدیدا تحت تاثیر قرار میدهند . آنها هر کدام به تنهایی یا در کنار هم حاوی پیامی خاص به بیننده می باشند که این موضوع همیشه مورد بررسی و نقد افرادی مثل دانشمندان و روانشناسها بوده ، حالا شما فرض کنید با شناخت آنها و بکار گیری در نقش هایتان چه سلاح قدرتمندی را در دست خواهید داشت برای تاثیر گذاشتن به محیط اطراف خود .

همه اینها گفته شد برای اینکه به اینجا برسیم ، بیایید با هم نقاشی کنیم ...... به همین راحتی !

برنامه کلاس ها برای آموزش طراحی و نقاشی : 

برنامه ما برای دوستانی که از پایه می خواهند شروع کنند به این صورت می باشد :

ابتدا طراحی => طراحی از اشیاء _طراحی از حیوانات و پرندگان _طراحی از چهره و در آخر طراحی از فیگوراتیو بدن انسان

بعد از تمام کردن دوره طراحی وارد مقوله رنگ شناسی می شویم و بعد از مدت کوتاهی که آشنایی نسبی از رنگها پیدا کردیم وارد تکنیکهای رنگی مثل :
مداد رنگی      کنته ( زغال )     اکرلیک و یا رنگ روغن می شویم .

 دوره های رنـگ هم به شباهــت همان مـراحل طراحـی اسـت  ،  یعنی از :
 نقاشی اشیاء شروع میکنیم  و به   نـقاشی از فیـگور بدن انسان می رسیم .

سعی ما بر این است که فقط روی مسایل عملی تکیه نکنیم و در کلاسها اندکی هم مباحث تئوری نقاشی داشته باشیم ، چون اعتقاد اینجانب بر این است که یک نقاش همان اندازه که باید تکنیک ها و بافت ها و رنگــهای متفاوت را بشناسد به همـان اندازه هم پایه سبک های هنری و حتی اندکی تاریخ هنر هم بداند ، چرا که با ترکیب دانایی و قدرت تکنیک است که یک اثر خوب و بی نقص و ناب بوجود می آید .

بعد از سپری کردن این دوره ها معمولا فرد (هنرجو) به یک شناخت نسبی از خود و روحیات هنری اش می رسد.

مثلا متوجه می شود به چه ترکیب رنگهایی بیشتر علاقه دارد ، چه سبک کاری را بیشتر می پسندد و اینکه دوست دارد بیشتر در چه فضایی اثر را خلق کند .

از اینجا به بعد کار ما کاملا تخصصی جلو می رود چرا که شخص به یک بلوغ فکری در نقاشی رسیده و فقط باید سعی کنیم مسیر را طوری برای او هموار کنیم که راه منتخب خود را ادامه دهد .

به امید روزی که همه رویاهایمان را به عیـنـه روی این بوم های سفید و منتظر بیاوریم .
 
بعد از اتمام هر ترم نمایشگاه گروهی نقاشی برای هنرجویان برگزار خواهد شد .
 
جهت اطلاع از شرایط آموزش طراحی و نقاشی با ما تماس بگیرید : 
22587587   -   22580505
بعدی 1 2 3 
بعدی 1 2 3 
طراحی ، نقاشی مشاهده شده توسط Customers طراحی ، نقاشی - نقاشی ، آموزش نقاشی ، آموزش طراحی ، آموزش مداد رنگی ، آموزش کنته ، آموزش آکرلیک ، آموزش رنگ روغن ، نقاشی رنگ و روغن ، آموزش نقاشی فیگور رتبه:4.2